Now Reading
अपडेटको नाममा फोन ‘स्लो’ गर्छन् मोबाइल निर्माता कम्पनी

अपडेटको नाममा फोन ‘स्लो’ गर्छन् मोबाइल निर्माता कम्पनी

कार्तिक ६, २०७६

के फोनमा नयाँ अपडेट भएपश्चात तपाईंलाई आफ्नो फोन स्लो भएको महसुस भएको छ ? त्यस्तो भएको छ भने त्यो मोबाइल निर्माता कम्पनीले नै गरेको हुन सक्छन् ।

पछिल्लो समय मोबाइल फोन कम्पनीहरुले अपडेटको नाममा आफ्ना पुराना मोबाइल फोन स्लो गर्ने गरेको पाइएको छ । विभिन्न सेवा र प्रणाली अपडेट गर्दा मोबाइल फोन नै स्लो हुने गरेको एक अध्ययनले देखाएको छ । विषेश गरि मोबाइल फोन निर्माता कम्पनीहरुले पुराना मोबाइल फोनमा सिस्टम अपडेट गराई नयाँ फोनमा ग्राहकलाई तान्ने रणनीति लिएको पाइएको छ ।

ग्राहकले प्रयोग गरिरहेका पुराना मोडलका फोनमा उपलब्ध गराइएको नयाँ अपडेटले पुराना फोनको सिस्टममा समस्या आउने हुन्छ । नयाँ अपडेट पुरानो मोबाइलको क्षमताले धान्न समेत सक्दैन । जसले मोबाइल फोन स्लो हुने गरेको हो ।

यसअघि सन् २०१८ को अन्त्यतिर मोबाइल फोन स्लो गरेकै कारण एप्पल र सामसङ इटालीमा कारवाहीमा परेका थिए । आईफोन ६ मा आईओएस १० अपडेट गर्दा मोबाइल नै स्लो भएको भन्दै इटालीमा एप्पललाई करिब ५७ लाख अमेरिकी डलर जरिवाना तिराइएको थियो ।

See Also

यस्तै सामसङलाई पनि ५७ लाख अमेरिकी डलर नै जरिवाना गरिएको थियो । सामसङ ग्यालेक्सी नोट सेभेनमा आएको एन्ड्रोइड मार्समेलो ६.०.१ सिस्टमलाई नोट ४ मा उपलब्ध गराएर मोबाइल फोन स्लो गरिएको भन्दै सामसङलाई कारवाही गरिएको थियो ।

यसको प्रमुख कारण ग्राहकलाई नयाँ फोन किन्न वाध्य पार्नु रहेको छ । पुरानो फोनलाई स्लो बनाएर नयाँ फोन किन्न वाध्य पारेकै कारण इटालीले दुई कम्पनीलाई कारवाही गरेको हो ।

Facebook Comments
Scroll To Top